Anmälda och betalda löpare 2019. Startnummer tilldelas de som anmäler sig till fyra deltävlingar direkt övriga får startnummer i respektive tävling. OBS det går att anmäla sig deltävling för deltävling också i cupen (Dock begränsat med startplatser). Dam- respektive herrklass men startnummer har inget med klassen att göra. Ledaren i cupen i respektive klass kommer att bära en speciell nummerlapp deltävling 2,3 och 4. Medalj och pris till alla. Extra priser till topp 3 i varje deltävling samt 10 priser i cupen på dam- resp herrsidan. Cykelvinst i cupen till damettan och herrettan. 

Behöver du nya SKOR?: Köp lätt här!
Behöver du compeed/Vaselin/puder/vätskeersättning: Fixar du lätt här!

För cupresultat: SE RESULTAT

NR           Namn                                                   Klubb/Ort                                                                      
Kvinnersta Backyard Ultra
1                David Hjälmarlycka                   Götlunda IF                                                                  
2               Linus Fellman                                 Jönköping                                                                    
3               Yvonne Carlgren Hansson      Sweden Runners                                                         
4              Fredrik Sundberg                        Kristinehamn multisport                                    
5              Maria Broström                            Ok Denseln                                                                     
6              Lena Molnar                                   Örebro AIK                                                                      
7               Pernilla Otto                                 Optimal massage och motion                         
8               Maria Thomsen                            IF Linnéa                                                                        
9               Anders Götmark                         Vintrosa                                                                           
10 DNS             Matilda Ek                                      Örebro                                                                             
11               Daniel Johansson                       LK Gränslöst                                                               
12              Kristofer Olsson                          Örebro                                                                               
13              Christer Broström                      OK Denseln                                                                  
165            Jon Eriksson                                   Degerfors                                                                       
15               Jonas Brännmyr                          Nature Running                                                        
16              Maria Åström                                Nature Running 
17              Leonora Johnson                         Karlskoga                                                                     
18              Tom Johnson                                 Karlskoga                                                                    
19              Regina Johnson                           Karlskoga                                                                       
20             Salomon Johnson                       Karlskoga 
21               Benny Frost                                   Östansjö SK 
CL              Daniel  George                             Danderyd  Cupledare herr
23              Lupita Svensson                          Heleneholms IF 
24             Jörgen Martinsson                     Kolsva 
25              Lisbet Martinsson                      Kolsva 
26             Anna Berglöv                               Årsunda IF 
27             Thibaud Rassat                             Solna
28            Magnus Migdal Lilleeng            Hisingen runner
29            Jonathan Holmström                Halmstad
30           Jörgen Olsson                                 Kristinehamn
31             Malin Olsson                                    Göteborg
32            Mikael Löf                                         Örebro AIK
33            Fredrik Hagström                        Örebro
34            Björn Tikkanen                             Team Nordic Trail                                                                                                                                                                                          
35            Anders Laestadius                        Vällingby                                                                                                                                                                                             
36            Therese Bratting                          Degerfors                                                                                                                                                                      
37            Anne-Lie Nielsen                           Kimstad
38            Mathias Johansen                        Örebro    
39            Jessica Petersson                          Falkenbergs RR  
40           Lasse Jutemar                                SOK Knallen
41             Elin Engström                                Umara Sports Club
42            Martin Jacobsson                         Lindesberg
43            Mikael Sandberg                          Stockholm LDK
44           Anna Karlsson                                Östansjö SK
45            Anna Spalin                                     Nora
46           Helen Landegren                          Vedevåg
47            Carina Drugge                                Örebro
48            Fredrik Stodne                                Soleil
49            Camilla Åbergh                              Väsby SS Triathlon
50            Maria Larsson                                  Löptokiga Filipstad
51             Greger Appelgren                          Löptokiga Filipstad
52             Pontus Wedell                                 Norrfjärns IF
53             Ulrika Granfors                              DRT Kungsbacka
54            Louise Kjellson                                Hjo
55            Peter Klingvall                                Team Nordic Trail
56            Daniel Larsson                                Team Legolas
57             Sofi  Larsson                                     Team Legolas
58            Lisa Rosenblad                               Gamleby
59            Frida Södermark                           Tjalve IF
60           Sara Gunnarsson                           Storådalens SK
61             Emmie Björk                                    Karlskoga
62            Fredrik Olsson                                 Kostfonden
63            Jenny Svanlind                                Persberg
64           Viktor Rosenberg                          Örebro
65            Jonas Lundin                                    CrossFit Smedjan
66            Hanna Fridhamre                          IFK Nora
67            Jörgen Lindh                                     Team Nordic Trail Örebro
68           Jonathan Sandblom
69           Dag Sandblom
70           Amanda Nylén                                 Degerfors OK
71             Jens Eriksson                                     Mälarhöjden Löpning                                    
72            Jenny Eriksson                                 Mälarhöjden Löpning
73            Nils van der Poel                             Skridskoklubben Trollhättan
74            Magnus Sandström                      IF Tjalve Norrköping
75            Fredrik Nyhlén                                 Skridskoklubben Trollhättan
76            Karin strid                                          Kristinehamn Multisport
77             Ivan Bretan                                      Team Ultrasweden LK
78            Anna Hultgren                                Örebro Universitet
79            Peter Niemi-Impola                     Crossfit Smedjan
80           Maria Engström                              IF Start
81             Kadi Palm                                          Lonesome Runners
82            Fredrik Widfelt                                Tjalve IF, Norrköping
CL            Linda Bengtsson                             Kåveröds SK Cupledare dam
83           Emma Grenestam                           Borensberg
84           Rebecka Nylén                                  Degerfors OK
85            Axel Grenestam                               filosofiska runnet/Linköping
86           Krister Hägg                                      Team Hägg Lahti
87           Ing-Sofi Grenestam                       Borensberg
88          Matilda Stenberg                             Hallsberg
89          Susanne Eklund                                Lindesberg
90         Mathias Ahlqvist                              Mikkeller Running Club Finspång
91           Markus Grenestam                         Borensberg
92          Mats Jansson                                      Team Nordic Trail Örebro
93          Linda Hermansson                          Örebro
94         Lars-Magnus Grenestam             Borensberg
95          Lisa Amundsson                               Strömstad Löparklubb
96         Björn Bjärestrand                           Tjalve IF Norrköping
97          Martin Lundholm                            Team Nordic Trail, Örebro
98         Karl Össtein                                         Uppsala
99         Andreas Falk                                       Åkersberga Sportklubb
100      Jenny-Ann Ehrling                          Örebro AIK
166      Tommy Molnar                                   Örebro
167       Brian Nilsson                                       Hällefors
168      Malin Tinjan                                         Örebro 
169      Henrik Karlsson                                 Västerås
170      Anna Nilsson                                        Team Nordic Trail
171        Fredrik Hartman                               Örebro AIK
172       Jörgen Nylén                                        Nilsby runners
173       Hanna Richter                                    Örebro AIK
XXX=startnummer tilldelas under torsdagen