Anmälda löpare 2019. X = betald anmälan. Startnummer tilldelas de som anmäler sig till fyra deltävlingar direkt övriga får startnummer ca 14 dagar innan respektive tävling. OBS det går att anmäla sig deltävling för deltävling också i cupen (Dock begränsat med startplatser). Dam- respektive herrklass men startnummer har inget med klassen att göra. Ledaren i cupen i respektive klass kommer att bära en speciell nummerlapp deltävling 2,3 och 4. Medalj och pris till alla. Extra priser till topp 3 i varje deltävling samt 10 priser i cupen på dam- resp herrsidan. Cykelvinst i cupen till damettan och herrettan. 


NR           Namn                                                   Klubb/Ort                                                                      

Hel cup
1                David Hjälmarlycka                   Götlunda IF                                                                   
2               Linus Fellman                                 Jönköping                                                                     
3               Yvonne Carlgren Hansson      Sweden Runners                                                        
4              Fredrik Sundberg                        Kristinehamn multisport                                      
5              Maria Broström                            Ok Denseln                                                                      
6              Lena Molnar                                   Örebro AIK                                                                      
7               Pernilla Otto                                 Optimal massage och motion                             
8               Maria Thomsen                            IF Linnéa                                                                         
9               Anders Götmark                         Vintrosa                                                                            
10             Matilda Ek                                      Örebro                                                                               
11               Daniel Johansson                       LK Gränslöst                                                                  
12              Kristofer Olsson                          Örebro                                                                               
13              Christer Broström                      OK Denseln                                                                     
14              Jon Häll                                             Degerfors                                                                        
15               Jonas Brännmyr                          Nature Running                                                          
16              Maria Åström                                Nature Running                                                         
17              Leonora Johnson                         Karlskoga                                                                      
18              Tom Johnson                                 Karlskoga                                                                      
19              Regina Johnson                           Karlskoga                                                                        
20             Salomon Johnson                       Karlskoga 
21               Benny Frost                                   Östansjö SK 
22              Daniel  George                             Danderyd                                                              

Säfsen Vinterbackyard
                  22+
                 Björn Sternhammar                  Borlänge Löparklubb                                               
                 Daniel 'Roxen' Roxvret            IK NocOut.se                                                                   
                 Joacim Nilsson                               IFK Nora                                                                            
                 Anna Berglöv                                 Årsunda IF                                                                       
                 Lisa Rosenblad                              Gamleby                                                                           
                 Fredrik Forsström                       Yxsjöbergs I.K                                                               
                 Lisa Amundsson                            Strömstad löparklubb                                             
                 Mattias Wikstrand                      Hammarby IF                                                                 
                 Hasse Byrén                                     IF Start                                                                              
                 Filip Andersson                             Degerfors                                                                       
                 Åsa Bergman                                  Västerås LK                                                                     
                 Senad Suhonjic                              Västerås LK                                                                     
                 Linda Hermansson                       Örebro   
                 Gustaf Sjösvärd                             Sandviken Trail Running/Storvik      
                 Christopher Nyvall                      Sweden Runners
                 Staffan Borgstedt                       Västerås L.K/ Westeros Trail Running Society             


Örebro Backyard Ultra
                22+          
                Anne-Lie Carlos Jeansson        Hallsberg
                Elisabeth Augustsson                 Hallsberg
                Louise Kjellson                               Hjo
                Per Adolfsson                                 Crossfit Örebro
                Mats Elmefors
                Nina Rolfsdotter                           Nynäshamns Långdistansklubb
                Gustaf Sjösvärd                             Sandviken Trail Running/Storvik                                                                 
                Johan Olausson Lord                  Sok Knallen                                                                                                                
                Luigi Belcastro                               Bergskamelerna                                                                                                      
                Daniel Granström                        Bergslöparna                                                                                                            
                Martin Johansson                         Ifk Sala                                                                                                                        
                Stefan Karlsson                             Grabbarna BoIS                                                                                                       
                Pernilla Granqvist                        Örebro                                                                                                                          
                Mikael Gustafsson                        Ervalla                                                                                                                           
                Madeleine Johansson                 Gotland Trail Run                                                                                                   
                Niclas Johansson                           RCK                                                                                                                                  
                Veronica Kvist                                                                                                                                                                            
                 Jan Söderkvist                                Täby                                                                                                                                
                 Lena Johansson                              Örebro AIK                                                                                                                 
                 Jennie Grahn                                    Karlskoga friidrott                                                                                               
                 Eric Johnsson                                   Midroc Västerås                                                                                                       
                 Märta Sjölander                             Örebro AIK                                                                                                                  
                 Tommy Molnar                                Örebro                                                                                                                          
                 Fredrik Allared                                Södertälje                                                                                                                   
                 Anna Lindström                              Skärblacka                                                                                                                 
                 Andreas Lindström                       Skärblacka                                                                                                                 
                 Joh-Anna Lindmark                     Segeltorp                                                                                                                    
                 Moa Nordlund                                  Djurås                                                                                                                           
                 Nommi Nordlund                            Växjö                                                                                                                            
                 Linn Nordlund                                   Skarpnäck
                 Anders Ståhl                                      Aktivitus Sportsclub
                 Cecilia Jenslin                                    Team Nordic Trail
                 Mathias Johansen                           Örebro           
                                                                                                 

Säfsen Sommarbackyard
                 22+
                 Jan Söderkvist                                 Täby                                                                                                                                                                   
                 Lena Johansson                               Örebro AIK                                                                                                                                                    

Kvinnersta Backyard Ultra 5/10
                 22+
                 Jörgen Laestadius                        Örebro AIK                                                                                                                                                                                          
                 Anders Laestadius                        Vällingby                                                                                                                                                                                             
                 Jennie Grahn                                   Karlskoga friidrott                                                                                                                                                                        
                 Petra Larsson                                  Vällingby       
                 Carl Sjösvärd Birger                    Örebro
                 Mathias Johansen                         Örebro